Warsztaty

Poznaj ofertę warsztatów dla profesjonalnej gastronomii oraz miłośników dobrego smaku.

Poziom średniozaawansowany

Słodkie i wytrawne tarteletki

Cena dla klientów Makro
Stała zniżka dla posiadaczy Karty MAKRO. Jeżeli masz Kartę Klienta uzupełnij jej numer w swoim profilu. Jeżeli nie posiadasz Karty dowiedz się jak zostać naszym klientem.
400,00 
Twoja zniżka dla klientów Makro nie jest aktywna, uzupełnij numer karty tutaj aby ją aktywować
Cena regularna: 550,00 
Poznaj aż 6 receptur na nowoczesne tartoletki w wersjach słodkich i wytrawnych! Mniejsze wersje doskonale znanych tart są doskonałą pozycją w restauracyjnym, również degustacyjnym menu. Są to pozycje, które doskonale sprawdzają się też na różnego rodzaju imprezach bankietach i bufetach w formie finger food. Na warsztacie zaprezentowanych zostanie sześć wersji tartoletek na dwóch różnych rodzajach ciasta. W każdej z nich słodkie i wytrawne smaki zaplanowaliśmy tak aby kompozycje doskonale się uzupełniały - nawet poprzez podkreślenie smaku ryby czy krewetek poprzez słodkie składniki! Warsztat trwa w godzinach 10-16. Serdecznie zapraszamy!
21.08.2024, 10:00-16:00
Kraków
W programie warsztatu:
  • Tarteletka z jałowcowym fondue, chipsem i ostrygą z kurczaka, grzybami i ziołami
  • Tarteletka nadziewana wytrawnym budyniem z topinamburu, z chipsami i
  • Tarteletka z tatarem z krewetek w emulsji z krwistej pomarańczy z sałatką radiccho i rodzynkami
  • Tarteletka ze słodką pieczoną papryką i cebulą, polędwicą z tuńczyka
  • Tarteletka z espumą estragonową, pieczonym halibutem, groszkiem miętowym i chrustem z słodkiej cebuli
  • Tarteletka z karmelizowaną gruszką kimchi, redukcją z buraka i białymi szparagami
Elementy powyższego menu mogą ulec zmianie w zależności od dostępności poszczególnych składników sezonowych.  

O trenerze

Zbigniew Sonik Zbigniew Sonik, od wielu lat związany z Krakowską gastronomią gdzie zdobywał swoje pierwsze szlify w kuchni, które potem doprowadziły go do uzyskania tytułu mistrza kuchni i cukiernictwa. Swoje inspiracje czerpie z podróży i przygód kulinarnych, w ciągłym poszukiwaniu nowego smaku i formy. Bywają jednak dni, że z kucharza zmienia się w cukiernika i pochłania go chęć tworzenia, a za materiał służy mu czekolada, z której powstają fantazyjne rzeźby. Doświadczenie cukiernicze zdobywał we Lwowskiej Manufakturze Czekolady, w znanej sieci hoteli oraz różnych krakowskich cukierniach. Trener i wykładowca w Krakowskiej Szkole Restauratorów i były Szef Kuchni kilku krakowskich restauracji.

Wybierz termin

Kraków

21.08.2024 10:00-16:00
Wolne miejsca: 11
Jeżeli jesteś posiadaczem Karty MAKRO lub masz do niej dostęp (np. przez właściciela firmy, w której pracujesz) - wystarczy, że uzupełnisz numer Karty w zakładce "Moje konto".

Po uzupełnieniu tych danych zniżka będzie naliczać się automatycznie.
Większość warsztatów z oferty Akademii nie wymaga specjalnego przygotowania. W przypadku warsztatów kulinarnych zapewniamy wszystkie produkty i wyposażenie potrzebne do gotowania. Udostępniamy również zapaski Akademii ale jeżeli posiadasz swój kitel/bluzę lub fartuch to warto zabrać go ze sobą.

W trakcie warsztatów przygotowujemy od 3 do 5 dań, które uczestnicy mogą zjeść na miejscu. Jeżeli jednak nie uda się wszystkiego "zmieścić" można zabrać przygotowane przez siebie dania "na wynos". W trosce o środowisko prosimy w miarę możliwości o zabieranie ze sobą opakowań wielorazowych.

W przypadku warsztatów biznesowych i wspierających serwis zapewniamy potrzebne akcesoria jak notatniki czy długopisy. Niektóre warsztaty zawierają w opisie informację o konieczności zabrania laptopa, dlatego prosimy o uważne czytanie opisu i programu warsztatu.