Warsztaty

Poznaj ofertę warsztatów dla profesjonalnej gastronomii oraz miłośników dobrego smaku.

Poziom średniozaawansowany

Sushi – poziom 1

Cena dla klientów Makro
Stała zniżka dla posiadaczy Karty MAKRO. Jeżeli masz Kartę Klienta uzupełnij jej numer w swoim profilu. Jeżeli nie posiadasz Karty dowiedz się jak zostać naszym klientem.
450,00 
Twoja zniżka dla klientów Makro nie jest aktywna, uzupełnij numer karty tutaj aby ją aktywować
Cena regularna: 600,00 
Poznaj tajniki tradycyjnego sushi i sprawdź, dlaczego to danie cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie. Podczas warsztatu nasz Sushi Chef przybliży Ci zagadnienia z zakresu przygotowywania ryżu do sushi. Zaprezentuje i nauczy korzystać z narzędzi i przyborów wykorzystywanych do przyrządzania sushi. Opowie też, o sposobie klasyfikowania i wyboru ryb i owoców morza wraz z informacją o sposobie ich przechowywania, obróbki i przyprawiania. W trakcie spotkania dowiesz się nie tylko tego jakie są główne składniki i dodatki do sushi, ale również tego jak je dekorować i przygotowywać takie formy jak nigiri, hosomaki, futomaki czy uramaki. Na warsztacie przewidziany jest również wstęp do krojenia i aranżacji sashimi. Zapoznanie się z technikami przećwiczonymi na szkoleniu pozwoli Ci rozwijać swoje umiejętności w składaniu najpopularniejszych bazowych rodzajów sushi, które mogą stanowić podstawową kartę zarówno w ofercie w lokalu, w dostawie czy ofercie cateringowej. Warsztat trwa w godz. 10:00-15:00.
Kurs nie ma zaplanowanego miejsca i daty
 • Historia Sushi /zarys
 • Przygotowanie ryżu do sushi
 • Narzędzia i przybory wykorzystywane w przygotowaniu sushi
 • Wybór ryb i owoców morza – obróbka, przechowywanie, metody przyprawiania
 • Główne składniki oraz pozostałe dodatki do sushi
 • Jak dekorować sushi
 • Przygotowywanie różnych form sushi: nigiri, hosomaki, futomaki, uramaki, temaki
 • Krojenie i prezentacja sushi
 • Przygotowanie Otsumami
W menu warsztatowym:
 • Maguro no tataki. Tuńczyk, imbir, dymka, sos sojowy.
 • Nigiri. Łosoś, tuńczyk, gotowana krewetka, ryż.
 • Maki zushi (futomaki, uramaki, hosomaki). Łosoś, tuńczyk, warzywa, ryż.
 • Temaki zushi. Łosoś, warzywa, sos sojowy, ryż.
 • Otsumami. Łosoś, grzyby, szczypiorek, olej sezamowy.
Elementy powyższego menu mogą ulec zmianie w zależności od dostępności poszczególnych składników sezonowych.

O trenerze

Paweł Trzaskowski Kucharz, szef kuchni. Od 2006 roku związany z najlepszymi restauracjami sushi w Polsce. Od niedawna także trener kulinarny, swoją pasją do kuchni i gotowania dzieli się jako Sushi Chef Paweł Trzaskowski. Finalista Mistrzostw Świata Sushi, World Sushi Cup Japan 2017, finalista Polskiej edycji Global Sushi Challenge 2015. Seminarzysta kliku Certyfikatów World Sushi Skills Institute i All Japan Sushi Association. Posiada ,,czarny pas‘’sushi, Certyfikat Kuro-obi zdobyty w Tokyo. Łączy tradycyjną szkołę Edomae ze współczesnymi trendami kulinarnymi.

Wybierz termin

Warszawa

Jeżeli jesteś posiadaczem Karty MAKRO lub masz do niej dostęp (np. przez właściciela firmy, w której pracujesz) - wystarczy, że uzupełnisz numer Karty w zakładce "Moje konto".

Po uzupełnieniu tych danych zniżka będzie naliczać się automatycznie.
Większość warsztatów z oferty Akademii nie wymaga specjalnego przygotowania. W przypadku warsztatów kulinarnych zapewniamy wszystkie produkty i wyposażenie potrzebne do gotowania. Udostępniamy również zapaski Akademii ale jeżeli posiadasz swój kitel/bluzę lub fartuch to warto zabrać go ze sobą.

W trakcie warsztatów przygotowujemy od 3 do 5 dań, które uczestnicy mogą zjeść na miejscu. Jeżeli jednak nie uda się wszystkiego "zmieścić" można zabrać przygotowane przez siebie dania "na wynos". W trosce o środowisko prosimy w miarę możliwości o zabieranie ze sobą opakowań wielorazowych.

W przypadku warsztatów biznesowych i wspierających serwis zapewniamy potrzebne akcesoria jak notatniki czy długopisy. Niektóre warsztaty zawierają w opisie informację o konieczności zabrania laptopa, dlatego prosimy o uważne czytanie opisu i programu warsztatu.